6. Sınıflar Peki Games Oyunlarını Oynayabilir mi?

6. Sınıflar Peki Games Oyunlarını Oynayabilir mi?

Klasik öğrenme yöntemlerinden ve ezberci sistemden sıkılan öğrenciler için harika bir alternatif olan Peki Games, eğitimde dijital dönüşüm uygulamasını keyifli bir hale getirdi. Öğrenciler eğlenerek motivasyon kazanıyor ve bu sayede derslerine daha iyi odaklanabiliyor. Ortaokul öğrencileri için ders çalışmak şimdi çok daha eğlenceli.

Öğrenmenin En Keyifli Hali İle Tanışın

Mobil oyunlar ile eğitimde dijital dönüşüm sağlayan Peki Games, IOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz indirilebilir. Peki oyunlarında vakit geçiren öğrencilerin prestijli liselere giriş için avantaj sağladıklarını, sınav stresiyle etkin bir şekilde başa çıkarken derslerinden geri kalmadıklarını, hali hazırdaki okul başarılarını yükselttiklerini söyleyebiliriz. Evet, yanlış okumadınız. Peki oyunları ile tüm bu başarıları elde etmek mümkün.

5 Branşta Başarı Sağlayan Sistem: Peki!

Peki’nin deneyimli eğitimcilerinin 5 branşta (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce) ürettiği 30.000’in üzerinde soru, yüzlerce konu anlatımlı video ve görsel Peki oyunlarının içerisine, oyuncuların alışık olduğu “oyun mekanikleri” gözetilerek yüklendi. Peki oyuncuları, satın almak yerine soru çözüyor, reklam izlemek yerine konu anlatımlı video ve görselleri izliyor. Peki oyunlarını 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilir. Öğrenciler oyun içerisinde yer alan soruları cevaplayarak oyunda ilerleyebilir ve bu sayede hem ders çalışabilir hem de ders tekrarı yapabilirler.

Soruların tamamı öğretmenler tarafından hazırlanmış olup tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Peki oyunlarından öğrenciler kadar veliler ve öğretmenler de faydalanabilir. Öğrencinin başarısı, seviyesi, eksik olduğu konular sistem üzerinden izlenebilmektedir. Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler ders içeriklerinden oluşan videolar ve sorularla öğrenciler ders başarısını artırabilir ve hem oyun oynamanın hem de ders çalışmanın keyfini bir arada yaşayabilirler.

Çocuklarımız için başarılı bir gelecek kurma yolunda atacağımız çok adım var, gelin bu yolu birlikte yürüyelim. Veli veya eğitimciyseniz öncelikle hesabınızı ücretsiz oluşturun. Oyunlarımızdan her hangi birini öğrencinizin indirmesini sağlayın. Cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu, oyunun içerisine girerek öğrencinizin akademik gelişimini takip edin. Hepsi sadece bu kadar!