Bir Oyun Uygulamasından Çok Daha Fazlası: Peki Games

Bir Oyun Uygulamasından Çok Daha Fazlası: Peki Games

Ders çalışmayı keyifli bir hale getiren Peki Games ile öğrenciler artık hem ders çalışıyor hem de oyun oynayabiliyor. Eğitici oyunlar sayesinde ders çalışabilen ve ders tekrarı yapabilen öğrenciler, bu sayede motivasyon kazanabiliyor. Peki’nin ortaokul derslerini (Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce) eğlenceli hale getirdiği oyunlarını oynayan öğrenciler, branş derslerinde başarı yakalayarak sınavlarına da çalışma imkanı buluyor. 

Peki Games Oyunları Tam Olarak Nedir?

Kısaca belirtmek gerekirse Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan oyunlarımızın hedef kitlesi öğrencilerle birlikte aynı zamanda aileler ve öğretmenlerdir. Müfredata dayalı içeriklerle oluşturduğumuz 30.000 özgün soruyu çözerek oyunda ilerleme ve kendini geliştirme imkanı bulan öğrenciler bu sayede Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerine de çalışabiliyor.

Uygulama Ücretsiz mi?

Müfredata dayalı içerikleri oyun haline getiren akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Peki Games, IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Ücretsiz olarak indirilen oyunlarımızın içerisinde reklam uygulamaları bulunmamaktadır. Bir başka deyişle öğrenciniz oyunlarımızı oynarken gereksiz reklamlarla vaktini boşa harcamayarak hem oyunlarına hem de derslerine odaklanabilecekler.

Oyun Oynamak Her Çocuğun İhtiyacı

Oyun oynamak her çocuğun ihtiyacıdır. Çocuklar oyunlar sayesinde zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayabilir ve oyun oynayarak öğrenebilirler. Çocuğun hayal dünyası oyunlar ile gelişir ve kendi gelişimi bu süreçte etkilenir. Ancak çocuklar büyüdükçe ve teknolojinin de getirisi ile birlikte çocukların oyun oynama alışkanlıkları da değişti diyebiliriz. Siz de öğrenciniz için keyifli bir ders çalışma imkanı yaratmak isterseniz uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Şimdi eğitimde dijital dönüşüm vakti!

Klasik öğrenme yöntemlerinden ve ezberci sistemden sıkılan öğrenciler için harika bir alternatif olan Peki Games, eğitimde dijital dönüşüm uygulamasını keyifli bir hale getirdi. Öğrenciler eğlenerek motivasyon kazanıyor ve bu sayede derslerine daha iyi odaklanabiliyor. Hem ders çalışma hem de ders tekrarı yapma imkanı sunan Peki Games oyunlarını ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.