Çocuğumun Başarısını Peki Oyunları Üzerinden Takip Edebilir miyim?

Çocuğumun Başarısını Peki Oyunları Üzerinden Takip Edebilir miyim?

Oyun oynamayı ders çalışma ile birleştiren ve bu sayede öğrenciye keyifli bir ders çalışma imkanı tanıyan Peki Games, şimdi eğitimde dijital bir dönüşümü gerçekleştiriyor. Çağımız gelişmekte, teknoloji ve dijitalleşmenin bunda etkisi çok büyük. Eğitimde dijital dönüşümler ile hem öğrenciye hem öğretmene hem de velilere harika fırsatlar tanıyan bu süreç, aynı zamanda eğitimde nereye varılması gerektiğinin de habercisi. Artık eski ve klasik öğrenme yöntemlerinin sıkıcı süreçlerini bir kenara bırakma vakti. Öğrenciler için yeni bir dönem başlıyor: Peki Games! Peki Games oyunları ile sadece öğrenciler değil, öğretmen ve veliler de öğrenciye ait bilgileri izleyebilmekte. Nasıl mı? Ondan önce Peki Games'in ne olduğundan kısaca bahsedelim.

Nedir Bu Peki Games?

En basit tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games, öğrenciye oyun ile ders çalışma imkanı sunuyor. Öğrenciler Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek müfredat derslerine çalışma fırsatı bulurken bir yandan da oyun oynuyor. Müfredat derslerine ait soruları çözen öğrenciler Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Matematik derslerine odaklanabilecekler. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin oynayabileceği Peki Games oyunlarının hedef kitlesi aynı zamanda öğretmenler ve velilerden oluşmaktadır.

Peki Oyunları İle Öğretmenler ve Veliler Öğrencinin Başarısını Takip Edebilecek

Öğretmenler ve veliler öğrencilerinin başarısını Peki Games oyunları ile takip edebilecek. Geliştirdiğimiz yapay zeka uygulamaları sayesinde öğrenci hakkında birçok veri elde eden oyunlarımız; öğrencinin hangi derste başarılı olduğu, hangi derslerde eksik olduğu, hangi konuya yatkın olduğu, soruları ne kadar sürede çözebildiği gibi konular hakkında bilgi vermektedir.

Peki Oyunları İle Öğrencim İle İlgili Başka Neleri Keşfedebilirim?

Öğrencinin hangi branş ve kazanımlarda başarı seviyesi düşük, hangilerinde yüksek? Öğrencinin hangi konulara ilgisi var? Zeka tipi/yönelimi ile ilgili bir yorumda bulunabilir miyiz? Öğrencinin okuma, çözme ve karar verme hızları hakkında ne söyleyebiliriz? Öğrenci branş okur-yazarlığı konusunda il/ülke/dünya ortalamasının neresinde? Peki Games işte tüm bu soruların  cevabını vermekte ve eğitimde yeni bir dönem başlatarak öğrenciler için en iyi ders çalışma alternatifini geliştirmektedir.

Siz de öğrencinizin keyifle ders çalışmasını istiyorsanız uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.