Çocuklara Hem Soru Çözdüren Hem Oyun Oynatan Bir Uygulama: Peki Games

Çocuklara Hem Soru Çözdüren Hem Oyun Oynatan Bir Uygulama: Peki Games

Çocuklarınız ve öğrenciniz bir yandan ders çalışsın, bir yandan oyun oynasın ister miydiniz? "İkisi bir arada nasıl olacak?" dediğinizi duyar gibiyiz. Peki Games çocukların oyun oynarken ders çalışabileceği, soru çözerek oyunda ilerleyebileceği bir platform yarattı. Artık öğrenciler bilgisayar oyunları ile vaktini boş yere harcamak yerine Peki oyunlarını tercih ediyor ve bu sayede hem zamanını etkili kullanıyor hem de eğlenerek öğreniyor.


Oyun Oynamak Her Çocuğun İhtiyacıdır


Oyun oynamak her çocuğun ihtiyacıdır. Çocuklar oyunlar sayesinde zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayabilir ve oyun oynayarak öğrenebilirler. Çocuğun hayal dünyası oyunlar ile gelişir ve kendi gelişimi bu süreçte etkilenir. Ancak çocuklar büyüdükçe ve teknolojinin de getirisi ile birlikte çocukların oyun oynama alışkanlıkları da değişti diyebiliriz. Artık mobil oyunlar ve bilgisayar oyunları ile vakit geçiren, ders çalışmak yerine vaktini bu tarz oyunlara harcayan öğrenciler, okul hayatında başarısız olabiliyorlar. Peki Games bu sürece muhteşem bir alternatif getirerek çocukların oyun oynayarak ders çalışmasına imkan sağlıyor.

Nedir Bu Peki Games?


Peki Games, en basit tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Çocuklar Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek oyunda ilerliyor ve bu sayede ders tekrarı yapabiliyor. Müfredat dersi içeriklerinden oluşan ve akademisyenler tarafından hazırlanan sorularla çocuklar Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerini tekrar etme ve bu derslere çalışma imkanı buluyor. IOS ve Android sistemlere sahip tablet ve telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulamamızın hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileridir. Velilerin ve öğretmenlerin de yararlanabileceği bir sistem olan Peki Games; çocuğun başarısını, eksiklerini ve performansını izlemeye imkan tanıyor. Peki oyunları ile öğrencinin ders başarısını, zeka tipini ve yönelimini, branş okuryazarlığını ve daha birçok şeyi keşfedebilirsiniz.

Dijital çağın getirilerini ve teknolojinin nimetlerini doğru ve etkili bir şekilde kullanmak bizim elimizde. Peki oyunları ile öğrencinizin oyun ihtiyacını karşılayabilir ve derslerinde daha başarılı olmasına olanak sağlayabilirsiniz.