Ders Çalışmayı Sevdirecek Oyunlar

Ders Çalışmayı Sevdirecek Oyunlar

Ders çalışmak, her öğrenci için kolay bir süreç olmayabiliyor. Bunun en büyük nedeni her öğrencinin kendine göre bir öğrenme stilinin olmasıdır. Her çocuğun ilgisi, yeteneği ve yatkın olduğu konular farklıdır. Ayrıca öğrenme şekilleri farklılık gösterir. Bazı öğrenciler sözel ya da sosyal derslerde başarı gösterirken bazı öğrenciler ise sayılar derslere yatkındır. Kimi öğrenci aynı dersi ya da aynı konuyu daha hızlı öğrenirken, kimi öğrenci biraz daha yavaş öğrenebilir. Bu süreç asla öğrencinizin tembel olması ya da birinin bir diğerinden daha az zeki olması ile alakalı değildir. Sadece öğrenme şekilleri farklıdır. Önemli olan bunu keşfetmek ve öğrencinizi bu noktada motive edebilmektir.

Öğrenme Güçlüğü Çeken Öğrencinin Motivasyonu Düşebilir

Öğrenme güçlüğü çeken öğrencinin motivasyonu düşebilir. Motivasyonu düşen öğrenci ise ders çalışmayı istemeyecektir. Aslında süreç tamamen öğrencinizin neye ve hangi derslere yatkın olduğu ve nasıl öğrenebildiği ile alakalıdır. Birçok öğrenme şeklinin olduğunu dile getirmiştik. Örneğin bazı öğrenciler görsel materyallerle daha iyi ve daha kolay öğrenirken, kimi öğrenci sadece ders tekrarı yaparak ve konu ile ilgili bol soru çözerek öğrenir. 

Oyun Oynayarak Ders Çalışmak En Keyiflisi

Motivasyonun çok önemli olduğunu biliyoruz. İşte bu noktada motivasyonun eğlence ile elde edilebileceğinin de farkındayız. Öğrencinize ders çalışmayı sevdirecek bir oyun olan Peki Games, öğrencinizin oyun oynayarak ders çalışmasını sağlamaktadır. Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games, 5. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrenciler için hazırlanmıştır. Öğrenciler bu sayede ders çalışmanın sıkıcı sürecinden sıyrılarak daha keyifli bir şekilde ders çalışıyor ve dolayısıyla daha motive oluyorlar. 

Öğrencinizin Akademik Başarısına Peki!

IOS ve Android telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games, içerisindeki müfredat soruları ile öğrencinizin akademik başarısını artırmayı hedeflemektedir. Peki oyunları oynayarak öğrenciler müfredat içeriklerinden oluşan soruları cevaplayarak hem oyunda ilerliyor hem de ders tekrarı yapmış oluyor. Ayrıca öğrencinizin akademik başarısını, hangi konularda eksik olduğunu ve hangi derslerde daha başarılı olduğunu Peki Games üzerinden takip edebilirsiniz.

Uygulamamızı indirerek siz de öğrencinizin keyifle ve motive olmuş bir şekilde ders çalışmasını sağlayabilirsiniz.