Ders Çalıştıran Çiftlik Oyunu!

Ders Çalıştıran Çiftlik Oyunu!

Öğrenciniz mobil oyunlarına mı düşkün? Bilgisayar oyunlarını ders çalışmaya tercih mi ediyor? Soru çözmek ya da ders tekrarı yapmak yerine saatlerini oyun oynayarak mı harcıyor? O halde size güzel bir haberimiz var! Öğrenciler artık oyun oynarken ders çalışabilecek.


Oyun Oynamak Her Çocuğun İhtiyacı!


Oyun oynamak her çocuğun ihtiyacı... Ancak saatlerini oyun oynayarak geçiren öğrenciler, akademik başarı konusunda düşük performans gösterebiliyor. Bu da hem velilerin hem de öğretmenlerin endişelenmesine neden oluyor. Ancak üzülmeyin. Oyun oynamaya düşkün öğrenciler için Peki Games harika bir sistem geliştirdi.


Artık Dijital Bir Çağdayız


Artık dijital bir çağda yaşıyoruz. Eskiden sahip olduğumuz birçok alışkanlık teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişti diyebiliriz. Elbette dijital dönüşüm süreci kaçınılmaz. İşte bu süreci çok daha etkili ve verimli bir hale çeviren Peki Games ile çocuklar artık hem ders çalışabiliyor hem de oyun oynayabiliyor.


Peki Games'in Hedef Kitlesi


Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Hedef kitlemiz 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf ortaokul öğrencilerinden oluşuyor. Ancak uygulamamız sayesinde veliler ve öğretmenler de öğrencinin ders başarısını, branş okuryazarlığını, öğrencinin hangi derse daha fazla yatkın olduğunu keşfedebiliyor. 


Müfredat Dersleri İle Peki Games


Öğrenciler Peki Farm, Peki Land, Peki Worms ve daha birçok oyunu IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indiriyor ve oyunların içerisinde yer alan ve tamamı müfredat derslerinden oluşan soruları çözerek oyunda ilerleme ve sürpriz hediye kazanma şansı yakalıyor. Müfredat dersleri ise Türkçe, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri derslerinden oluşmakta.


Peki Farm'da Soruları Çöz Çiftliğini Büyüt


Öğrenciler için keyifli bir oyun olan Peki Farm, klasik bir çiftlik oyunundan çok daha fazlası. Oyunu diğer çiftlik oyunlarından ayıran önemli bir fark var. Oyunda yer alan soruları çözen oyuncumuz oyunda kısa sürede ilerleyip hediyeler kazanıyor  ve oyuncular bu sayede her hafta sıralamada yükselme şansı buluyor. Ayrıca oyunda öğrencilerin soru çözdüğü bir başka alan daha var: Arena! Oyuncular arenada birbirleri ile düello yapıyor ve soru çözme düellosunda kazanan oyuncu puanların ve hediyelerin sahibi oluyor!

Çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Peki'nin harika dünyasına katılarak öğrencinizin akademik durumunu takip edebilir ve ona harika bir ders çalışma alternatifi sunabilirsiniz.