Doğru İnternet Kullanımı Çocukların Başarısını Artırıyor

Doğru İnternet Kullanımı Çocukların Başarısını Artırıyor

Teknolojinin ve dijital dünyanın değişmesi ve gelişmesi ile internet artık her yerde. Birçok kişi etraflarındaki dünyayı keşfetmek ve ilgilenmek yerine telefonuna ya da bilgisayarına bakmakla yetiniyor. Bir parkta oturmuş iki kişinin birbirleriyle konuşmak yerine cep telefonları ile ilgilendiğini görmek artık alışılmadık bir durum değil. Gençlerin ve çocukların teknolojiye ve internete bu kadar bağımlı olmaları özellikle aileleri ve öğretmenleri endişelendiriyor. Peki internet kullanımı her zaman olumsuz sonuçlar mı doğurur? Doğru internet kullanımı diye bir şey var mı? Çocuklar bilgisayar ve internet sayesinde kendilerini geliştirebilirler mi?

Elbette internet kullanımı tamamen kötüdür diyemeyiz. Aksine ölçülü ve doğru kullanıldığında insan hayatını kolaylaştıran ve insan hayatına yardımcı olan önemli bir etkendir. Sadece ihtiyacımız olduğu kadar kullanmak bize fayda sağlayacaktır. Peki, size bazı mobil oyunların öğrencinin başarısını artırdığını söylesek ne düşünürdünüz?

Eğitici Oyunlar İle Eğitimde Yeni Nesil Uygulamalar

Peki Games, oyun oynamayı ders ile bütünleştirerek eğitimde yeni nesil bir uygulama geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynarken hem ders çalışabilecek hem de sınavlara hazırlanabilecek. IOS ve Android telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games, içerisindeki müfredat soruları ile öğrencinizin akademik başarısını artırmayı hedeflemektedir. Peki oyunları oynayarak öğrenciler müfredat içeriklerinden oluşan soruları cevaplayarak hem oyunda ilerliyor hem de ders tekrarı yapmış oluyor. Ayrıca öğrencinizin akademik başarısını, hangi konularda eksik olduğunu ve hangi derslerde daha başarılı olduğunu Peki Games üzerinden takip edebilirsiniz.

Peki'nin Hedef Kitlesi

Hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan uygulamamız, veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilmektedir.  Öğrenciler Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, İngilizce ve Matematik konularında ders çalışma imkanı bulurken eğlenmenin de keyfini çıkarabilecekler. Geliştirdiğimiz yapay zeka uygulamaları sayesinde ise öğrenciler, veliler ve öğretmenler öğrencinin hangi konularda daha başarılı olduğunu, hangi derslere yatkın olduğunu izleme şansına sahip oluyor. Yani hedef kitlemiz öğrenciler ile birlikte veliler ve öğretmenlerdir.

İnterneti ve teknolojiyi doğru bir şekilde kullanmak yine bizim elimizde. Bu süreci verimli bir şekilde kullanmak ve öğrencinize Peki'nin dünyasında harika bir gelecek sunmak için uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.