Eğitimde Yeni Bir Yöntem: Oyun Oynarken Ders Çalışmak

Eğitimde Yeni Bir Yöntem: Oyun Oynarken Ders Çalışmak

Çocuklar ve öğrenciler için keyifli bir uğraş olan oyun; aynı zamanda bir eğlence ve öğrenme kaynağıdır. Dünyanın neresinde ve hangi kültürde olurlarsa olsunlar, çocuklar oyun oynamaya hep merak ve ilgi duymuştur. Oyun oynamak, çok küçük yaşlardan beri çocuğun doğal bir ihtiyacıdır ve olmazsa olmazıdır. Bu süreç ile birlikte büyüyen ve gelişen çocuk, aynı şekilde oyun oynamaya devam eder. Yaş geçtikçe oyunların türü değişir ancak oyun oynamak çocuklar için her zaman bir eğlence kaynağıdır.

Legolardan Mobil Oyunlarına Evrim

Dijital dünyanın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık oyunlar da farklı platformlarda yerini almaya başladı. Çok küçük yaşlarda lego, araba, puzzle gibi oyunlarla vaktini geçiren çocuk artık bilgisayar ya da mobil oyunlarla vakit geçiriyor. Ancak dijital platform uçsuz bucaksız bir evren gibi. İnternette anında ve çok sayıda oyun türüne maruz kalan çocuk, saatlerini burada harcamak zorunda kalıyor. Bu süreç hem veliler için hem de öğretmenler için çocuğun başarısı adına endişe verici olmaktadır. Saatlerini ve hatta günlerini bilgisayar başında geçiren çocuğun ne ders çalışmaya ne de eğitsel başka bir aktiviteye zamanı kalıyor. 

Oyun Oynamayı Ders Çalışmaya Tercih Eden Öğrenciler İçin Harika Bir Fırsat Geliyor

İşte bu süreci çok daha etkili ve verimli bir hale çeviren Peki Games ile çocuklar artık hem ders çalışacak hem de oyun oynayabilecek. Çocuğunuzun oyun oynayarak ders çalışabileceğini düşünün. Bu sizce de harika bir uygulama değil mi? Vaktini oyun oynayarak boşa harcayan öğrenciler için Peki Games, öğretmenler ile birlikte hazırladığı müfredat soruları ile öğrencinize hem ders çalışabileceği hem de oyun oynayabileceği bir platform yarattı. Üstelik siz de öğrencinizin başarısını, eksikliklerini sistem üzerinden görebilir ve ona destek olabilirsiniz.

IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm tablet ve bilgisayarlardan ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz uygulamamız, 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Siz de öğrencinizin vaktini daha değerli geçirmesini istiyor ve oyun oynarken bir yandan da ders çalışmasına imkan tanınmasını istiyorsanız bizi takip edebilir ve uygulamamızı indirebilirsiniz.