Eğlenerek Ders Çalışma Vakti: Peki Games

Eğlenerek Ders Çalışma Vakti: Peki Games

Çocuğunuzun oyun oynayarak ders çalışmasını ister miydiniz? "Evet ama nasıl olacak?" dediğinizi duyar gibiyiz. Peki Games, çocukların hem oyun ihtiyacını karşılayabileceği hem de aynı anda ders çalışabileceği bir sistem geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynayabilecek ve ders tekrarı yapabilecekler.

Peki Games Nedir? Ne İşe Yarar?

Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Peki uygulamasında yer alan oyunlarla öğrenciler ders çalışabiliyor ve vaktini daha değerli geçirme fırsatı yakalıyor. Nasıl mı? Peki oyunlarında yer alan, tamamen müfredat dersi içeriklerinden oluşan soruları çözen öğrenci, sorulara doğru cevap verdikçe oyunda ilerleme imkanı buluyor. Müfredat dersleri ise Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilgisi ve İngilizce dersinden oluşmaktadır. Yani bu derslerle ilgili öğrenciler, uygulamada yer alan oyunları oynayarak ders tekrarı yapabiliyor ve derslerine çalışabiliyor.

Hangi Yaştan Öğrenciler Bu Oyunları Oynayabilir?

Peki uygulamalarında yer alan oyunları 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilirler. Ancak bu oyunlar sadece öğrencilere hitap etmiyor. Veliler ve öğretmenler de bu oyunlar sayesinde hem öğrencisinin eksiklerini keşfediyor hem de hangi derse yatkın olduğunu öğrenebiliyor. Yani aslında Peki oyunlarının hedef kitlesi 3 kategoriye ayrılmaktadır:
- Öğrenciler
- Öğretmenler
- Veliler

Uygulama Nasıl Çalışır?

IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden indirebileceğiniz oyunlarımız ücretsizdir. Ayrıca Peki oyunları yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi öğrenci hakkında bilgiler verir. Öğrencinin ders başarısı, zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı, branş okuryazarlığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir. Geliştirdiğimiz tüm algoritmalara ise "Lala" ismini verdik.

Lala Nedir? Ne İşe Yarar?

Lala; öğrencinin oyuna bağlılık seviyesini anlayan, zayıf yönlerini tespit ederek öğrenciye özel içerikler gösteren, kritik verileri öğretmenlerle ve velilerle paylaşabilen bir yapay zeka teknolojisidir. Lala projemiz sayesinde makine öğrenimi ile "Dijital Öğretmen"in de temellerini atmış olduk.

Öğrencinizin motivasyonunu artırmak ve ders başarısına keyifli bir eğlence katmak için Peki uygulamalarında yer alan oyunlarımızdan faydalanabilirsiniz.