Hem Eğlenmek Hem Ders Çalışmak Mümkün mü?

Hem Eğlenmek Hem Ders Çalışmak Mümkün mü?

Eğlenmek ve ders çalışmak... Öğrenciler için bu ikisi bir arada zor gibi görünüyor değil mi? Keyifli vakit geçirmek isteyen öğrenciler ya arkadaşları ile sosyalleşiyor ya da bilgisayar oyunlarına yöneliyor. Ders çalışmak zorunda kalan öğrenciler ise her ne kadar bu eylemi gerçekleştirse de ders çalışmayı sıkıcı bulabiliyor. Biz size hem eğlenmeyi hem de ders çalışmayı bir araya getiren bir sistem olduğunu söylesek, ne düşünürdünüz?

Peki Games İle Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor!

Peki Games, eğlenmeyi ders çalışmak ile bütünleştiren bir sistem geliştirdi. Artık öğrenciler oyun oynayabilecek ve ders tekrarı yapabilecekler. Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Peki uygulamasında yer alan oyunlarla öğrenciler ders çalışabiliyor ve vaktini daha değerli geçirme fırsatı yakalıyor. Nasıl mı? Peki oyunlarında yer alan, tamamen müfredat dersi içeriklerinden oluşan soruları çözen öğrenci, sorulara doğru cevap verdikçe oyunda ilerleme imkanı buluyor. Müfredat dersleri ise Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilgisi ve İngilizce dersinden oluşmaktadır. Yani bu derslerle ilgili öğrenciler, uygulamada yer alan oyunları oynayarak ders tekrarı yapabiliyor ve derslerine çalışabiliyor.

Oyun Oynayarak Ders Çalış!

Tamamen müfredat içerikleri ile uyumlu, akademisyenler tarafından hazırlanan soruları ile Peki Games, çocukların oyun oynama ihtiyacını karşılarken bir yandan öğrencilerin ders çalışmalarına olanak tanımaktadır. Öğrenciler oyunda yer alan soruları çözerek dersler ile alakalı konularda tekrar etme şansı buluyor ve bir yandan oyun oynamanın keyfine varabiliyor. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerin oynayabilecekleri bir oyun platformu olan Peki Games, aslında oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Çocuklar kadar ailelerinin ve öğretmenlerinin de faydalanabileceği bir sistem olan Peki, öğrencilerin hangi konuda eksik hangi konuda yetenekli olduklarını da gösteriyor.

Peki oyunları ayrıca öğrenci hakkında bilgiler verir. Öğrencinin ders başarısı, zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı, branş okuryazarlığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. Öğrencinize ders çalışmanın en keyifli halini sunmak ve uygulamamızdan ücretsiz bir şekilde faydalanmak için oyunlarımızı indirebilirsiniz. Dijital dönüşüm artık hayatımızın her alanında. Şimdi eğlenerek öğrenme vakti!