Öğrenciler Peki Games Oyunları Oynayarak Ne Öğrenebilir?

Öğrenciler Peki Games Oyunları Oynayarak Ne Öğrenebilir?

Sürekli oyun oynayan ve bu yüzden ders çalışmayı aksatan öğrencilerin velilerine harika bir sürprizimiz var: Artık oyun oynarken ders çalışmak mümkün! Evet yanlış okumadınız. Peki Games'in akademisyenler tarafından hazırlanan soru içeriklerinden oluşan oyunlarını oynayan öğrenciler artık oyun oynarken bir yandan ders çalışabiliyor. 

Oyun Oynarken Ders Çalışmak mı? Bu Nasıl Mümkün?

Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Peki oyunlarını oynayan öğrenciler, oyunda yer alan 30.000 özgün soruyu çözerek hem oyun oynuyor hem de ders çalışabiliyor. IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilebilen oyunlarımızın hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır. Yani ortaokul öğrencileri Peki oyunlarını oynayabilirler.

Velilere ve Öğretmenlere Peki!

Peki Games oyunlarının hedef kitlesi her ne kadar ortaokul öğrencilerinden oluşsa da aslında aynı zamanda öğretmenler ve velilerdir. Peki oyunlarını oynayan öğrenciler oyunda ilerlerken bir yandan ders başarısını, hangi derse yatkın olduğunu, soruları ne kadar sürede okuyabildiğini keşfedebiliyor. Dolayısıyla veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilen bir sistem olan Peki, öğrenci ile alakalı birçok veriye ulaşmayı sağlıyor.

Peki Oyunları İle Öğrencinizi Keşfedin!

Peki oyunları ile öğrenciniz ile alakalı birçok bilgiye ulaşabileceğinizi belirtmiştik. Öğrenciniz hangi branş/kazanımlarda başarı seviyesi düşük, hangilerinde yüksek? Öğrencinin hangi konulara ilgisi var? Zeka tipi/yönelimi ile ilgili bir yorumda bulunabilir miyiz? Öğrencinin okuma, çözme ve karar verme hızları hakkında ne söyleyebiliriz? Öğrenci branş okur-yazarlığı konusunda il/ülke/dünya ortalamasının neresinde? Peki Games bu ve daha pek çok soruya cevap vererek öğrencinizi takip etmenize imkan sağlamaktadır. 

Peki Oyunları Hangi Derslerde Başarı Sağlar?

Müfredat derslerine ait soruları çözen öğrenciler Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Matematik derslerine odaklanabilecekler. Bu derslerde çalışan, ders tekrarı yapan öğrenci, sınavlarına da çalışma imkanı bulduğu için akademik başarısını da artıracaktır.

Peki Games, öğrenciyi eğlence ile motive ederek, ders çalışmasına yenilikçi bir alternatif sunuyor. Klasik öğrenme yöntemlerinden sıkılan ve bunalan öğrenciler için oldukça keyifli bir uygulama olan Peki Games ile öğrenciniz akademik başarısını mobil ve bilgisayar oyunlarımız ile artırabilecekler.