Öğrencim Peki Games Oyunları İle Neler Öğrenebilir?

Öğrencim Peki Games Oyunları İle Neler Öğrenebilir?

Çocuklar daha küçücük yaştan itibaren oyun oynayarak öğrenirler ve hem zihinsel hem de fiziksel gelişimine oyunlar sayesinde katkı sağlarlar. Oyun oynama süreci anaokulunda ve ilkokulda da devam eder. Anaokulunda çeşitli eğlenceli oyunlar eşliğinde çocuklar eğitsel bir takım faaliyette bulunur. Ancak çocuk büyüdükçe oynadığı oyunlar da değişir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte çocuklar eskiden oynadıkları oyunlar yerine mobil ve bilgisayar oyunlarına yönelmektedir.

Dijitalleşme sürecinin hayatımızdaki etkileri malum... Bu süreci daha etkili ve verimli kılmak yine bizim elimizde. İşte bu süreçte oyun oynamayı ders çalışmak ile bütünleştiren Peki Games, çocukların  hem oyun oynayabileceği ve hem de ders çalışabileceği bir uygulama geliştirdi. Artık oyun ve ders bir arada! Üstelik bu oyun öğrenciler kadar aileleri ve öğretmenleri tarafından da izlenebiliyor. 

Oyunlaştırılmış Eğitim Uygulaması

Peki Games, en kısa tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler oyunda yer alan soruları çözerek hem oyunda ilerlemekte hem de ders çalışabilmektedir. Oyunda yer alan sorular tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Akademisyenler tarafından hazırlanan bu sorular; Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden oluşmaktadır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan oyun, öğrencinin akademik başarısına etki etmektedir.

Uygulama Nasıl Çalışır?

IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden indirebileceğiniz oyunlarımız ücretsizdir. Ayrıca Peki oyunları yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi öğrenci hakkında bilgiler verir. Öğrencinin ders başarısı, zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı, branş okuryazarlığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir. Geliştirdiğimiz tüm algoritmalara ise "Lala" ismini verdik. Lala; öğrencinin oyuna bağlılık seviyesini anlayan, zayıf yönlerini tespit ederek öğrenciye özel içerikler gösteren, kritik verileri öğretmenlerle ve velilerle paylaşabilen bir yapay zeka teknolojisidir. Lala projemiz sayesinde makine öğrenimi ile "Dijital Öğretmen"in de temellerini atmış olduk.

Öğrencilerimiz için en iyisini ve en güzelini istiyoruz. Peki Games uygulamaları ile öğrencinize keyifli bir ders çalışma alternatifinin yanında daha birçok şey sağlayabilirsiniz!