Öğretmenler, Peki Oyunlarını Öğrencilerine Tavsiye Edebilir mi?

Öğretmenler, Peki Oyunlarını Öğrencilerine Tavsiye Edebilir mi?

Eğitimde uygulanan dijital dönüşüm sayesinde öğrenciler klasik öğrenme yöntemlerini bir kenara bırakıp, yaratıcı bir şekilde öğrenme imkanı buluyor. Ortaokul düzeyine indirgenen yapay zeka kodlama dersleri ile öğrenciler keşfetme alanlarını genişleterek ilgi alanlarının da farklılaşmasını sağlıyor. Elbette süreç sadece bunlardan ibaret değil. Eğitici oyunlar sayesinde ders çalışmayı daha eğlenceli bulan öğrenciler, artık sıkılmadan ders çalışma imkanı buluyor. Nasıl mı?

Öğrenciler Peki Games İle Eğlenirken Öğrenebiliyor!

Peki Games, öğrencilerin oyun oynayarak ders çalışmasına imkan tanıyan bir sistem geliştirdi. Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games; 5. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrenciler için 30.000 soru hazırlayarak onların oyun oynarken hem ders çalışmasını hem ders tekrarı yapmasını sağlıyor. Sadece öğrenciler tarafından değil veliler ve öğretmenler tarafından da izlenebilen bir uygulama olan Peki Games, öğrenciler hakkında birçok veri sağlıyor. 

Ders Çalışmanın Yeni Adı: Peki Games

Müfredata dayalı içerikleri oyun haline getiren akademisyenlerimiz tarafından hazırlanan Peki Games, IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Öğrenciler onlar için hazırlanan 30.000 adet soruyu çözerek hem ders çalışma imkanı buluyor hem de oyun oynayabiliyor. Soruları çözdükçe çiftliğini büyüten öğrenci, ders çalışmanın keyifli bir halini deneyimlemiş oluyor. 

Peki Games İle Neleri Keşfedebilirim?

Peki Games bir oyun uygulamasından çok daha fazlasıdır. Veliler ve öğretmenler tarafından da izlenebilen bu uygulama öğrencinin ders başarısını, zeka tipini, branş okuryazarlığını, ne kadar sürede soruları çözdüğünü veri olarak gösteriyor. Yani siz uygulamamız sayesinde öğrencinizin ders başarısını izleyebilirsiniz. Bahsettiğimiz tüm verileri ise yapay zeka algoritmalarımız ile değerlendiriyoruz.

Nedir Bu Yapay Zeka Algoritmaları?

Geliştirdiğimiz yapay zeka algoritmasına "Lala" ismini verdik. Lala, öğrencinin bağımlılık seviyesinden zayıf yönlerine kadar birçok şeyi keşfedebiliyor. Bizler de bu projemiz sayesinde makine öğrenimi ile dijital öğretmenin temellerini atmış olduk. Öğrenmenin motivasyonla, motivasyonun ise eğlence ile geliştiğini düşünerek ilerlediğimiz projemiz, öğrencilere klasik öğrenme yöntemlerinden çok daha fazlasını sunmaktadır.

Eğer yazımızı okuyan bir öğretmen ya da bir veli iseniz, uygulamamızı öğrencinize tavsiye edebilirsiniz.