Öğretmenler ve Öğrenciler Peki Games İle Bir Arada

Öğretmenler ve Öğrenciler Peki Games İle Bir Arada

Ders çalışmak, ders tekrarı yapmak, sınavlara hazırlanmak, soru çözmek... Tüm bu saydıklarımız öğrencilerin akademik başarısını etkileyen ve onların gelecekte hangi üniversiteye gireceklerine ve hangi mesleği seçeceklerine yön veren süreçlerden yalnızca birkaçıdır. Akademik başarıyı elde etmek isteyen öğrenciler ders çalışma, sınavlara hazırlanma konularında titiz davranmalıdır. Bu süreçte ailesinden, öğretmenlerinden ve rehberlik servisinden destek alması gereken öğrenci; derslerine vaktinde çalışarak, düzenli ders tekrarı yaparak ve ders konuları ile alakalı sorular çözerek istediği başarıyı elde edebilir. Peki öğrenciler bu süreçte sadece ders mi çalışmalı? Öğrencilerin sosyalleşmesine ya da oyun oynamasına izin verilmeli mi?

Ders Çalışma Sürecinde Ödüllendirme

Elbette öğrenciler bu süreçte kendilerine de vakit ayırmalı. Özellikle mobil ve bilgisayar oyunlarına düşkün çocuklar kendilerine ayrılan vakitte oyun oynayabilir ve hatta oyun oynayarak ders çalışabilir. "Oyun oynarken ders çalışmak nasıl mümkün olabilir?" diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Peki Games, öğrencilerin bir yandan oyun oynarken diğer yandan ders çalışmasına imkan tanıyan keyifli bir platform geliştirdi. Üstelik Peki Games ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler bir arada.

Peki Oyunları İle Keşfet

Öğrenciler Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek oyunda hem ilerleme şansı buluyor hem de ders çalışabiliyor. Müfredat derslerinden oluşan sorular ise öğretmenler ve akademisyenler tarafından hazırlandı. Öğrenciler Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, İngilizce ve Matematik konularında ders çalışma imkanı bulurken eğlenmenin de keyfini çıkarabilecekler. IOS ve Android telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen Peki Games, içerisindeki müfredat soruları ile öğrencinizin akademik başarısını artırmayı hedeflemektedir.  

Peki Games Veliler ve Öğretmenler Tarafından İzlenebilir

Velilerin ve öğretmenlerin de yararlanabileceği bir sistem olan Peki Games; çocuğun başarısını, eksiklerini ve performansını izlemeye imkan tanıyor. Peki oyunları ile öğrencinin ders başarısını, zeka tipini ve yönelimini, branş okuryazarlığını ve daha birçok şeyi keşfedebilirsiniz.

Öğrencinizin keyifli bir şekilde ders çalışmasını ve ders tekrarı yapmasını istiyorsanız, ücretsiz indirilen uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Uygulamamızda yer alan oyunlar sayesinde öğrenciniz başarısını artırsın.