Peki Games'in Dijital Oyunları İle Öğrenciler Prestijli Okullara Hazırlanıyor!

Peki Games'in Dijital Oyunları İle Öğrenciler Prestijli Okullara Hazırlanıyor!

Oyun oynamak tüm çocukların en zevkli aktivitelerinden biridir. Oyun oynamak çocuklar için tıpkı yemek yemek ve uyumak gibi doğal bir ihtiyaçtır. Çocuklar oyunlar sayesinde keşfedebilir ve yine oyunlar sayesinde psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimini destekleyebilir. Eğitici ve öğretici oyunlar sayesinde çocuğun hayal dünyası genişler ve bu süreç onun kişilik gelişimi için yararlıdır.

Çocuklar aslında oyun oynayarak öğrenmeye Anaokulu ve kreş dönemlerinde başlar. O zamanlardaki çocukluk anılarımızı hatırlayalım. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak bir şeyler öğrenir ve keşfederdik. O dönemlerden itibaren oyun oynayarak öğrenmek çocuklar ve öğrenciler için önemli bir süreç olmuştur ve birçok yararı vardır. Örneğin sınıfta oyun oynamak genel motivasyonu artırır. Oyun oynayarak öğrenciler öğrenme, dikkat etme ve belirlenmiş görevlere katılma konusunda motive olurlar. Oyunlar, öğrencilerin bir takımın parçası olmalarına ve kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu almalarına yardımcı olur.


Oyunların Evrimi ve Dijitalleşme


Dijital dünyanın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık oyunlar da farklı platformlarda yerini almaya başladı. Çok küçük yaşlarda lego, araba, puzzle gibi oyunlarla vaktini geçiren çocuk artık bilgisayar ya da mobil oyunlarla vakit geçiriyor. Ancak dijital platform uçsuz bucaksız bir evren gibi. İnternette anında ve çok sayıda oyun türüne maruz kalan çocuk, saatlerini burada harcamak zorunda kalıyor. Bu süreç hem veliler için hem de öğretmenler için çocuğun başarısı adına endişe verici olmaktadır. Saatlerini ve hatta günlerini bilgisayar başında geçiren çocuğun ne ders çalışmaya ne de eğitsel başka bir aktiviteye zamanı kalıyor. 


Akademik Başarıyı Artıran Oyunlar


İşte bu süreci çok daha etkili ve verimli bir hale çeviren Peki Games ile çocuklar artık hem ders çalışacak hem de oyun oynayabilecek. Çocuğunuzun oyun oynayarak ders çalışabileceğini düşünün. Bu sizce de harika bir uygulama değil mi? Vaktini oyun oynayarak boşa harcayan öğrenciler için Peki Games, öğretmenler ile birlikte hazırladığı müfredat soruları ile öğrencinize hem ders çalışabileceği hem de oyun oynayabileceği bir platform yarattı. Üstelik siz de öğrencinizin başarısını, eksikliklerini sistem üzerinden görebilir ve ona destek olabilirsiniz.


Peki Games Oyunları Nelerdir?


Gelmiş geçmiş en yaratıcı çiftlik oyunu ile tanışın! Peki Farm ile ders çalışmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Peki Farm'da oyuncular bir yandan çiftliğini büyütüp geliştirirken diğer yandan ortaokul müfredatı ile hazırlanan soruları çözerek ders çalışabiliyor. Öğrenciler için keyifli bir oyun olan Peki Farm, klasik bir çiftlik oyunundan çok daha fazlası. Oyunu diğer çiftlik oyunlarından ayıran önemli bir fark var. Oyunda yer alan soruları çözen oyuncumuz oyunda kısa sürede ilerleyip hediyeler kazanıyor  ve oyuncular bu sayede her hafta sıralamada yükselme şansı buluyor. Ayrıca oyunda öğrencilerin soru çözdüğü bir başka alan daha var: Arena! Oyuncular arenada birbirleri ile düello yapıyor ve soru çözme düellosunda kazanan oyuncu puanların ve hediyelerin sahibi oluyor!


Peki Land İle Öğrenmek Bir Harika!


Masa oyunlarının hiçbir zaman modası geçmez. Monopoly, tabu, kızma birader ve daha aklımıza gelmeyen birçok oyunu oynamaktan keyif aldığımız bir gerçek. Şimdiye kadar oynadığın tüm masa oyunlarını unut! Peki Land ile yepyeni bir maceraya hazırlan! Peki Land, öğrencilerin dijital platformda online bir şekilde oynayabileceği bir masa oyunu. Oyuncular, oyunda topladıkları sandıkları açabilmek için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden oluşan soruları çözerek altın ve puan topluyor ve oyunda ilerleme ve yükselme şansı buluyor. 


Karakter Oyunlarının En Güzeli


Peki Worms'da soruları çözerek karakterinin gelişmesini sağlayan oyuncular hem oyun oynuyor hem ders çalışıyor! Peki Worms ile oyuncular üç farklı modda oyun oynayabiliyor: Klasik mod, arena mod ve online mod. İşin en keyifli kısmı ise online mod! Çünkü burada oyuncular hem birbirleri ile tatlı bir rekabetin içine giriyor hem de süre bitiminde en yüksek puanı alan ve kazanan oyuncular hediye kazanıyor. Soru çözme süreci nasıl ilerliyor? Oyundaki her bir sandığı açmak için bir soru çözülüyor. 

Siz de Peki'nin dünyasını doyasıya keşfetmek ve öğrencinizin Peki Games ile benzersiz bir deneyim yaşamasını istiyorsanız uygulamalarımızı App Store ve Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.