Peki Games Kimler İçin Uygun?

Peki Games Kimler İçin Uygun?

Çocuklar için oyun oynamak önemli ve keyifli bir aktivite. Hatta bazı çocuklar oyun oynamayı çok sevdiği için ev ödevlerinden ve ders çalışmaktan feragat etmekte ve dolayısıyla tüm vaktini bilgisayar ya da mobil oyunları ile geçirmektedir. Elbette oyun oynamak her çocuğun ve her öğrencinin ihtiyacı ancak çocuğun ne kadar ders çalıştığı, ne kadar oyun oynadığı ya da hangi tarzda oyunlar oynadığı bu süreçte çok önemli. Çocuğunuz ya da öğrenciniz şiddet içerikli oyunlar mı oynuyor? Ya da çocuğunuz eğitsel oyunlarla kendini mi geliştiriyor? Peki tüm bu soruları bir kenara bıraksak ve oyun oynamayı ve ders çalışmayı bir araya getiren bir sistem olduğunu söylesek nasıl bir tepki verirdiniz?

Öğrenciler Oyun Oynayarak Ders Çalışıyor

Peki Games ile öğrenciler artık oyun oynayarak ders çalışabiliyor. Böylelikle çocuklar hem kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor hem de vaktini eğlenceli bir şekilde değerlendiriyor. Peki oyunları öğrenciye ders çalışma ve tekrar etme şansı sunan keyifli bir sistemdir. 

Kimler Peki Games Oynayabilir?

Peki oyunlarını 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilir. Öğrenciler oyun içerisinde yer alan soruları cevaplayarak oyunda ilerleyebilir ve bu sayede hem ders çalışabilir hem de ders tekrarı yapabilirler. Sorular akademisyenler tarafından hazırlanmış olup tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Peki oyunlarından öğrenciler kadar veliler ve öğretmenler de faydalanabilir. Öğrencinin başarısı, seviyesi, eksik olduğu konular sistem üzerinden izlenebilmektedir.

Peki Oyunlarında Hangi Dersler Var?

Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler ders içeriklerinden oluşan videolar ve sorularla öğrenciler ders başarısını artırabilir ve hem oyun oynamanın hem de ders çalışmanın keyfini bir arada yaşayabilirler.

Oyunlarımızı IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Özellikle pandemi sürecinde evde kalan ve vaktini daha çok bilgisayar ve mobil oyunlar ile geçiren öğrencilerimiz için oldukça keyifli bir eğitim uygulaması olan Peki Games'i öğrenciniz için tercih edebilir, akademik başarısını artırmak için keyifli ve eğlenceli bir alternatif sunabilirsiniz.