Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Derslerinde Başarılı Olabilirler mi?

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Derslerinde Başarılı Olabilirler mi?

Öğrenciler için oyun oynamak her zaman eğlenceli bir aktivite olmuştur. Aslında haklarını yemeyelim; oyun oynamak her çocuğun ihtiyacı olan bir aktivitedir ve çocuğun gelişimi için çok önemlidir. Ancak vaktini sürekli oyunlarla harcayan öğrenciler ders çalışmak için vakit bulamamakta ya da ders çalışmaya isteksiz olmaktadır. Bu da özellikle velileri ve öğretmenleri endişelendirmektedir. Peki, size oyun oynarken ders çalışmanın mümkün olabileceğini söylesek?

Peki Games'in Dünyasına Hoşgeldiniz!

5. sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf ve 8. sınıfta eğitim alanlar için harika bir haberimiz var. Peki’nin ortaokul derslerini (Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce) eğlenceli hale getirdiği oyunlarıyla tanışın. Peki, en basit tabiriyle oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Peki Games’e ait tüm oyunlar, IOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz indirilebilir. 
Peki oyunlarında vakit geçirenlerin prestijli liselere giriş için avantaj sağladıklarını, sınav stresiyle etkin bir şekilde başa çıkarken derslerinden geri kalmadıklarını, hali hazırdaki okul başarılarını yükselttiklerini ve tüm bunları sadece oyun oynayarak gerçekleştirebileceklerini söyleyebiliriz.

Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler Bir Arada!

Peki uygulamalarında yer alan oyunları 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri oynayabilirler. Ancak bu oyunlar sadece öğrencilere hitap etmiyor. Veliler ve öğretmenler de bu oyunlar sayesinde hem öğrencisinin eksiklerini keşfediyor hem de hangi derse yatkın olduğunu öğrenebiliyor. Peki Games oyunlarının hedef kitlesi her ne kadar ortaokul öğrencilerinden oluşsa da aslında aynı zamanda öğretmenler ve velilerdir. 

Bir Oyundan Daha Fazlası: Peki Games

Peki oyunları öğrenci hakkında bilgiler verir. Öğrencinin ders başarısı, zeka tipi, zeka yönelimi, Bloom Taksonomisi, soruları ne kadar sürede cevapladığı, branş okuryazarlığı gibi konuları oyunlarımız sayesinde izleyebilirsiniz. İzlenilen tüm veriler yapay zeka algoritmaları sayesinde değerlendirilmektedir.

Müfredata dayalı içerikleri oyun haline getiren akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Peki Games oyunlarını, IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirerek öğrencinize keyifli bir ders çalışma alternatifi sunabilir ve Peki'nin harika dünyasına katılabilirsiniz! Şimdi eğitimde dijital dönüşüm zamanı!