Peki Games Oyunları İle Öğrenciler İngilizce Öğreniyor

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler İngilizce Öğreniyor

Oyun oynamak ve ders çalışmak... Öğrencilerin tercih noktasında en çok zorlandığı süreçlerin başında geliyor. Aslında oyun oynamak her öğrenci ve her çocuk için bir ihtiyaç diyebiliriz. Zira çocuklar oyunlar sayesinde psikomotor, sosyal ve duygusal gelişimini tamamlar. Ancak bu süreç her ne kadar böyle olsa da fazla oyun oynayan ve vaktini oyun oynamak ile geçiren öğrenciler ders çalışmaya ara verdikleri için akademik başarıları azalıyor ya da bu başarıyı hiç sağlayamıyor. İşte bu süreci, çocuk için olumlu bir sürece çeviren Peki Games öğrencilerin ders çalışmasına imkan tanıyor ve onların akademik başarısına olumlu anlamda etki ediyor. Nasıl mı?

Peki Games İle Öğrenciler Oyun Oynarken Ders Çalışıyor

Mobil ve bilgisayar oyunlarına çok fazla düşkün olan öğrenciler için artık oyun oynarken ders çalışmak mümkün. Çocuklar Peki Games ile hem ders çalışabilecek hem de oyun oynayabilecekler. Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilen bu uygulama; 5 sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için geliştirildi. Müfredata dayalı içeriklerle ilgili branşlarda hazırlanan soruları çözen ve oyunda bu sayede ilerleyen öğrenciler ders çalışmanın ve oyun oynamanın keyfini bir arada yaşıyor.

Peki İle İngilizce Öğren

Peki oyunları ile öğrenciler İngilizce dersleri için hem ders tekrarı yapabiliyor hem de ders çalışma imkanı buluyor. Ayrıca öğrenciler yine oyunlar sayesinde İngilizce dersinde hangi konuda eksik olduklarını, hangi konuda başarılı olduklarını keşfedebilecekler. Bu sayede hem veliler tarafından hem de öğretmenler tarafından takip edilebilen bir sistem olan Peki Games, tamamen öğrencinin motive edilmesi için tasarlandı.

Öğrenciyi Motive Eden Keyifli Bir Uygulama

Öğrenmenin motivasyonla, motivasyonun eğlence ve oyunla geliştiğine inanıyor ve öğrencinize keyifli bir ders çalışma imkanı sunuyoruz. Klasik öğrenme yöntemlerini sıkıcı bulan ve dolayısıyla ders çalışmaktan bir hayli uzak kalan öğrenci için geliştirilen Peki Games öğrenciye birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Siz de öğrencinizin keyifli bir şekilde ders çalışmasını istiyor ve akademik başarısını artırmasına nasıl katkı sağlarım diye düşünüyorsanız, uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.