Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Matematik Öğreniyor

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Matematik Öğreniyor

Oyun oynamak her çocuğun en doğal ihtiyaçlarından biridir. Çocuklar oyunlar sayesinde keşfedebilir ve zihinsel gelişimini tamamlayabilirler. Daha henüz 2 - 3 yaşındayken oyun oynamaya meraklı olan çocuk, ilk gençlik yıllarına kadar bu süreci devam ettirir. Hatta bilgisayar ve mobil oyunlar ile birlikte oyun oynama evresi süreklilik gösteren bir süreçtir. Peki, çocuklarınız ve öğrenciniz bir yandan ders çalışsın, bir yandan oyun oynasın ister miydiniz? Çocuklarınız artık oyun oynayarak hem ders çalışabilecek hem de ders tekrarı yaparak sınavlarına hazırlanabilecekler. 

Peki Games Nedir?

Peki Games, kısaca oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Çocuklar Peki Games oyunlarında yer alan yaklaşık 30.000 soruyu çözerek oyunda ilerliyor ve bu sayede hem ders çalışabiliyor hem de ders tekrarı yapabiliyor. Müfredat dersi içeriklerinden oluşan ve öğretmenler tarafından hazırlanan sorularla çocuklar başta Matematik olmak üzere, İngilizce, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Türkçe derslerini tekrar etme ve bu derslere çalışma imkanı buluyor. IOS ve Android sistemlere sahip tablet ve telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulamamızın hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileridir. Velilerin ve öğretmenlerin de yararlanabileceği bir sistem olan Peki Games; çocuğun dersteki başarısını, eksiklerini ve başarı performansını izlemeye imkan tanıyor. Peki oyunları ile öğrencinin ders başarısını, zeka tipini ve yönelimini, branş okuryazarlığını ve daha birçok şeyi keşfedebilirsiniz.

Peki Oyunlarının Öğrenciye Katkısı Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, öğrenciler bu oyunları oynayarak ders çalışma imkanı bulabiliyor ve hangi derse yetkin olduğunu hangi derslerde eksik olduğunu keşfedebiliyor. Ancak hepsinden önemlisi Peki Games, öğrenciyi eğlence ile motive ederek, ders çalışmasına yenilikçi bir alternatif sunuyor. Klasik öğrenme yöntemlerinden sıkılan ve bunalan öğrenciler için oldukça keyifli bir uygulama olan Peki Games ile öğrenciniz akademik başarısını mobil ve bilgisayar oyunlarımız ile artırabilecekler.

Öğrenciler için yeni nesil bir eğitim sistemi olan uygulamamızdan ücretsiz bir şekilde faydalanmak için IOS ve Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerden uygulamamızı indirebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir soru için eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.