Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Sosyal Bilgiler Öğreniyor

Peki Games Oyunları İle Öğrenciler Sosyal Bilgiler Öğreniyor

Mobil ve bilgisayar oyunları, çocukların en çok ilgisini çeken oyun türlerinden biridir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte öğrenciler, mobil ve bilgisayar oyunlarına ilgi duymaya başladı desek yanlış olmayacaktır. Oyun oynamak elbette her çocuğun ihtiyaç duyduğu bir aktivitedir. Ancak bu konuda özellikle veliler çocukları için endişelenmektedir. Bilgisayar oyunlarının çocuk üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, öğretmenlerin ve velilerin bu süreçte endişe duyması normaldir diyebiliriz. Ancak elbette çocuklar için uygun içeriğe sahip oyunlar da bulunmaktadır. Bu yüzden her oyun çocuğu kötü yönde etkiler demek yanlış olacaktır.

Eğitici Oyunlar İle Çocuklar Akademik Başarılarını Artırıyor

Oyun türleri birden fazladır. Eğitici oyunlara yönelen çocuklar zihinsel gelişimine katkı sağlayarak kendisini geliştirebilir. Hatta bazı eğitici oyunlar çocukların ders çalışmasına bile imkan tanımaktadır. İşte bu süreçte Peki Games, öğrencilere ders çalışma imkanı sunarken bir yandan oyun oynamasına da izin vermektedir. 

Peki Games Nedir? 

Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen uygulamamız, öğrenciler için ders çalışmayı mobil oyunlar ile buluşturdu. Hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan uygulamamız, veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilmektedir. Müfredat derslerinden oluşan soruları çözerek oyunda ilerleme imkanı bulan öğrenciler, Peki Games sayesinde eğlenirken hem ders çalışabiliyor hem de ders tekrarı yapabiliyor.

Peki Games Nasıl Başarı Sağlar?

Peki Games oyunlarının içinde sorular yer almaktadır. Sorular akademisyenler ve öğretmenler tarafından hazırlanmış olup, konuları tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Öğrenciler Sosyal Bilgiler dersinin yanında Fen Bilimleri, Türkçe, Matematik, İngilizce derslerinde çalışma imkanı bulabilirler. Geliştirdiğimiz yapay zeka uygulamaları sayesinde ise öğrenciler, veliler ve öğretmenler öğrencinin hangi konularda daha başarılı olduğunu, hangi derslere yatkın olduğunu izleme şansına sahip oluyor.

Öğrencinizin klasik öğrenme yöntemlerinden sıkıldığını düşünüyor ve ona keyifli bir ders çalışma imkanı tanımak istiyorsanız, Peki Games uygulamamızdan faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Öğrencinizin sıkılmadan keyifli bir şekilde ders çalışarak başarısını artırmasının şimdi tam zamanı.