Peki Games Oyunları Kaçıncı Sınıf Öğrenciler İçin Faydalı?

Peki Games Oyunları Kaçıncı Sınıf Öğrenciler İçin Faydalı?

Oyun oynamak tüm çocukların en temel ihtiyaçlarından biridir. Oyun oynayan çocuklar hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini tamamlayabilir. Çocukların oynayabileceği onlarca oyun vardır. Ancak oyunların içeriği de teknoloji ve internetin hayatımıza girmesi ile birlikte değişmeye başlamıştır diyebiliriz. Öğrenciler artık mobil ve bilgisayar oyunu oynayarak vaktini geçirmektedir. İşte bu süreçte hem veliler hem de öğretmenler öğrenci için endişelenmektedir. "Acaba öğrenciler mobil oyunları ile fazla mı vakit geçiriyor?" ya da "Bilgisayar oyunları öğrenciler için tehlikeli mi?" veya "Öğrencim mobil oyunlar oynayarak zarar görür mü?" diye sorgulayan öğretmenler ve veliler için güzel bir haberimiz var: Peki Games, oyun ile ders çalışmayı bir araya getirdi.

Ders Çalışmanın En Keyifli Hali: Peki!

Ders çalışmayı keyifli bir hale getiren Peki Games ile öğrenciler artık hem ders çalışıyor hem de oyun oynayabiliyor. Eğitici oyunlar sayesinde ders çalışabilen ve ders tekrarı yapabilen öğrenciler, bu sayede motivasyon kazanabiliyor. Peki’nin ortaokul derslerini (Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce) eğlenceli hale getirdiği oyunlarını oynayan öğrenciler, branş derslerinde başarı yakalayarak sınavlarına da çalışma imkanı buluyor. 

Peki Games Oyunlarının Amacı Nedir?

Kısaca belirtmek gerekirse Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan oyunlarımızın hedef kitlesi öğrencilerle birlikte aynı zamanda aileler ve öğretmenlerdir. Müfredata dayalı içeriklerle oluşturduğumuz 30.000 özgün soruyu çözerek oyunda ilerleme ve kendini geliştirme imkanı bulan öğrenciler bu sayede Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerine de çalışabiliyor.

Oyunlarımızı Ücretsiz Bir Şekilde İndirebilirsiniz!

Müfredata dayalı içerikleri oyun haline getiren akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Peki Games, IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Ücretsiz olarak indirilen oyunlarımızın içerisinde reklam uygulamaları bulunmamaktadır. Bir başka deyişle öğrenciniz oyunlarımızı oynarken gereksiz reklamlarla vaktini boşa harcamayarak hem oyunlarına hem de derslerine odaklanabilecekler.

Dünyanın dört bir yanında dijitalleşme süreci hızla ilerlemekte. Bizler de bu süreci en verimli hale getirmeyi diliyoruz. Peki Games uygulamamızda yer alan oyunlarımızı öğrenciniz için indirebilir ve ona daha keyifli bir ders çalışma imkanı sunabilirsiniz.