Peki Games Oyunları Oyun Bağımlılığı Yapar mı?

Peki Games Oyunları Oyun Bağımlılığı Yapar mı?

İnsanların akıllı cihazlar veya oyun konsolları ile oynanan oyunlar ile aşırı vakit geçirmesi ve bu oyunları oynayamadığı zaman sosyal ve fiziksel problem yaşamasına "oyun bağımlılığı" denmektedir. Bilgisayar ya da mobil oyunlarına bağımlı olan kişiler gerçek dünya ile çok az iletişim kurmakta ve vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirmektedir. Oyun bağımlısı olan kişilerde bazı belirtiler ortaya çıkar. Kişiler oyunlara çok fazla kafa yoruyorsa, oyun oynamadığında kötü hissediyor ya da agresifleşiyorsa, kendini daha iyi hissetmek için giderek daha da artan sürelerde oyun oynamayı istiyorsa bu kişi muhtemelen oyun bağımlısıdır.

Peki Games Oyunları Nedir?

Birçok öğrencinin oyun oynamaktan ne kadar zevk aldığını biliyoruz. Oyun oynamak her çocuğun en doğal hakkıdır. Mobil ve bilgisayar oyunlar ile vakit geçiren öğrenciler bazen ders çalışmayı aksatmakta ya da ödevlerini yapma konusunda isteksiz olmaktadır. İşte bu süreci öğrenci için verimli bir hale getiren Peki Games, oyun ile ders çalışmayı bir araya getirdi. Öğrenciler Peki oyunları içinde yer alan çeşitli mobil oyunlarla hem ders çalışıyor hem de oyun oynayabiliyor.

Oyun Oynayan Herkes Oyun Bağımlısı Değildir

Oyun oynayan herkesin oyun bağımlısı olduğunu dile getirmek son derece yanlıştır. Her çocuğun ya da her bireyin oyun oynaması oldukça olağan bir süreçtir. Eğer öğrenciniz ya da çocuğunuz günde birkaç saat vaktini oyun oynayarak geçiriyorsa bunda şüphelenmeniz gereken bir şey yoktur. Hatta öğrenciler eğitsel oyunlar ile ders çalışma imkanı bile bulabilirler. Nasıl mı?

Peki Games İle Ders Çalışmak

Müfredat içeriklerinden oluşan soruları çözen öğrenciler Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinde başarı elde edebiliyor. Sorular ise akademisyenler tarafından hazırlandı. Yaklaşık 30.000 soruyu çözen öğrenci hem oyunda ilerleme şansı buluyor hem de derslerine çalışabiliyor. Peki oyunları aynı zamanda öğretmenler ve aileler tarafından da izlenebilmekte.

Artık dijital bir dünyada yaşıyoruz ve oyunlar da bu süreçten etkileniyor. Mobil ve bilgisayar oyunlar ile ders çalışmayı keyifli bir hale getiren uygulamamızdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilir ve öğrencinize ders çalışmanın en keyifli alternatifini sunabilirsiniz.