Peki Games Oyunlarında Yer Alan Müfredat Soruları Kimler Tarafından Hazırlandı?

Peki Games Oyunlarında Yer Alan Müfredat Soruları Kimler Tarafından Hazırlandı?

Oyunlaştırılmış eğitim uygulamaları olan Peki Games'in harika dünyası ile tanışın.  IOS ve Android sisteme sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirilen uygulamamız, öğrenciler için ders çalışmayı mobil oyunlar ile buluşturdu. Hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan uygulamamız, veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilmektedir. Müfredat derslerinden oluşan soruları çözerek oyunda ilerleme imkanı bulan öğrenciler, Peki Games sayesinde eğlenirken hem ders çalışabiliyor hem de ders tekrarı yapabiliyor.

Akademisyenler Tarafından Hazırlanan Soruları İle Peki

Öğrenciler Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek oyunda hem ilerleme şansı buluyor hem de ders çalışabiliyor. Müfredat derslerinden oluşan sorular ise öğretmenler ve akademisyenler tarafından hazırlandı. Öğrenciler Sosyal Bilgiler dersinin yanında Fen Bilimleri, Türkçe, Matematik, İngilizce derslerinde çalışma imkanı bulabilirler. Geliştirdiğimiz yapay zeka uygulamaları sayesinde ise öğrenciler, veliler ve öğretmenler öğrencinin hangi konularda daha başarılı olduğunu, hangi derslere yatkın olduğunu izleme şansına sahip oluyor.

Sınav Stresi İle Başa Çıkmak mı? Peki!

Peki oyunları ile vakit geçiren öğrenciler; prestijli liselere giriş için avantaj sağladıklarını, sınav stresiyle etkin bir şekilde başa çıkarken derslerinden geri kalmadıklarını, hali hazırdaki okul başarılarını yükselttiklerini ve tüm bunları sadece oyun oynayarak gerçekleştirebileceklerini söyleyebiliriz. Evet, Peki'nin dünyasında tüm bunlar mümkün.

Peki’nin Dünü ve Yarını “Lala” İle Tanışın

Peki Games, aynı zamanda öğrenci hakkında birçok bilgi verir. Öğrenciniz hangi branş/kazanımlarda başarı seviyesi düşük, hangilerinde yüksek? Öğrencinin hangi konulara ilgisi var? Zeka tipi/yönelimi ile ilgili bir yorumda bulunabilir miyiz? Öğrencinin okuma, çözme ve karar verme hızları hakkında ne söyleyebiliriz? Öğrenci branş okur-yazarlığı konusunda il/ülke/dünya ortalamasının neresinde? Tüm bu soruların cevabını geliştirdiğimiz yapay zeka algoritmaları sayesinde öğrenebilirsiniz. Geliştirmiş olduğumuz yapay zeka uygulamalarına Lala ismini verdik.

Çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Onlar için harika bir gelecek inşa etmek ve onları doğru bir şekilde yönlendirebilmek bizim elimizde. Gelin hep beraber Peki'nin dünyasını birlikte keşfedelim ve öğrencinize birlikte güzel bir dünya sunalım.