Peki Games Oyunlarının İçeriği Nedir?

Peki Games Oyunlarının İçeriği Nedir?

Oyun oynamak çocukların en büyük ihtiyaçlarından biridir. Çocuklar oyun oynayarak zihinsel ve fiziksel gelişimini tamamlayabilirler. Zaman geçtikçe oyunların içeriği de değişkenlik göstermiştir diyebiliriz. Artık dijital bir çağda yaşıyoruz ve hemen hemen her şey internet ve bilgisayar sayesinde bir tık uzağımızda. Bu yüzden çocukların oynadığı oyunlar da artık dijital bir dönüşüm geçirerek mobil ve bilgisayar oyunlarına evrilmiştir.

Peki Games İle Yeni Bir Devrim

Okul çağındaki çocukların en ilgi duydukları aktivitelerden biri mobil ve bilgisayar oyunu oynamaktır. Öğrenciler vakitlerini bu oyunlar ile geçirerek bazen ders çalışmaktan kendini alıkoyabiliyorlar. Bu süreç her ne kadar veliler ve öğretmenler için endişe verici olsa da aslında öğrenciler eğitsel oyunlar ile ders çalışabilir, hatta sınavlarına hazırlanabilirler. Peki Games, oyun ile ders çalışmayı birleştirerek eğitimde devrim niteliğinde bir süreç başlattı.

Peki Games Tam Olarak Nedir?

Peki Games, en kısa tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler Peki Games uygulamasında yer alan oyunlar ile bir yandan oyun oynayabiliyor diğer taraftan ise ders çalışabiliyor. IOS ve Android sisteme sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilen uygulamamız, öğrenciler için ders çalışmayı mobil oyunlar ile buluşturmaktadır. Hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan oyunlarımız, veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilmektedir. Müfredat derslerinden oluşan soruları çözerek oyunda ilerleme imkanı bulan öğrenciler, Peki Games uygulamasındaki oyunlar ile eğlenirken hem ders çalışabiliyor hem de ders tekrarı yapabiliyor.

Peki Games İle Öğrenciler Hangi Derslere Çalışabilir?

Öğrenciler için motivasyonun çok önemli olduğunu biliyoruz. İşte bu noktada motivasyonun eğlence ile elde edilebileceğinin de farkındayız. Öğrencinize ders çalışmayı sevdirecek bir uygulama olan Peki Games, öğrencinizin oyun oynayarak ders çalışmasını sağlamaktadır. Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Matematik, İngilizce derslerinde çalışma imkanı bulan öğrenciler, oyun içinde yer alan soruları çözerek kendilerini geliştirebilirler.

Yazımızın içinde belirttiğimiz gibi, artık dijital bir çağda yaşıyoruz ve dijital dönüşüm hayatımızın her noktasında. Siz de öğrencinizin klasik öğrenme yöntemlerinden sıkıldığını düşünüyorsanız uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.