Peki Games Sadece Bir Oyun mu?

Peki Games Sadece Bir Oyun mu?

Çocuklar, gençler, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve daha birçok kişi hayatının bir döneminde mutlaka oyun oynamanın keyfine varmıştır, öyle değil mi? Oyunlar geliştiricidir ve birçok açıdan fayda sağlar. Çocukluğumuzu hatırlayalım, arkadaşlarımız ile oynadığımız oyunlar sayesinde hayal dünyamız gelişmekte ve zenginleşmekteydi. Şimdilerde ise oyunların içeriği değişti. Bunda ise elbette teknolojinin büyük katkısı var.

Bilgisayar ve Mobil Oyunlar

Hemen hemen her çocuk şimdilerde bilgisayar ya da mobil üzerinden oyun oynamaktadır. Çocuklar için bilgisayar ya da internete erişim artık çok kolay ve rahat olduğu için, istedikleri oyunu oynayabilmekte ve hatta bu yüzden ders çalışmayı erteleyebilmektedirler. Bilgisayar oyunları ile çok fazla zaman geçiren öğrenciler ve çocuklar için aileleri ve öğretmenleri genellikle bu konu için endişeli bir tavır sergiler. Bu son derece normaldir çünkü bir öğrencinin bu tarz oyunlar ile çok fazla vakit geçiriyor olması dersteki performansını ve bazen karakter yapısını bile etkileyebilmektedir. Ancak üzülmeyin, Peki Games geliştirdiği uygulamalar sayesinde öğrencilere oyun oynarken ders çalışabileceği harika bir dünya yarattı!

Oyun ve Ders Çalışmak Bir Arada mı? Nasıl Yani!

Peki Games, en kısa tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler Peki Games uygulamasında yer alan oyunlar ile bir yandan oyun oynayabiliyor diğer taraftan ise ders çalışabiliyor. IOS ve Android sisteme sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilen uygulamamız, öğrenciler için ders çalışmayı mobil oyunlar ile buluşturmaktadır. Hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan oyunlarımız, veliler ve öğretmenler tarafından da takip edilebilmektedir. Müfredat derslerinden oluşan soruları çözerek oyunda ilerleme imkanı bulan öğrenciler, Peki Games uygulamasındaki oyunlar ile eğlenirken hem ders çalışabiliyor hem de ders tekrarı yapabiliyor.

Peki Games Bir Oyundan Çok Daha Fazlası!

Öğrenciler için motivasyonun çok önemli olduğunu biliyoruz. İşte bu noktada motivasyonun eğlence ile elde edilebileceğinin de farkındayız. Öğrencinize ders çalışmayı sevdirecek bir uygulama olan Peki Games, öğrencinizin oyun oynayarak ders çalışmasını sağlamaktadır. Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Matematik, İngilizce derslerinde çalışma imkanı bulan öğrenciler, oyun içinde yer alan soruları çözerek kendilerini geliştirebilirler.

Sizler de bir öğretmen ya da veli iseniz öğrencinize bu harika deneyimi sunabilir ve Peki'nin dünyasını hep birlikte keşfedebilirsiniz.