Peki Games Sınavda Başarı Sağlar mı?

Peki Games Sınavda Başarı Sağlar mı?

Sınav başarısı, öğrencilerin akademik süreçlerinde başarıya ulaşmalarını sağlayan önemli etkenlerden biridir. Öğrenciler sınavlarda yüksek not alarak ortalamalarını yükseltir. Bu da bir sonraki akademik dönemi için önemli bir kıstastır. Örneğin öğrenci, liseyi iyi ve güzel bir okulda okumak istiyorsa özellikle ortaokul sürecinde not ortalamasına ve sınav başarısına dikkat etmelidir. Öğrencilerin sınav başarılarına olumlu anlamda etki edebilecekleri birçok yol vardır. Düzenli ders çalışmak, ders tekrarı yapmak, özel ders almak, plan yapmak, kendini bu sürece motive etmek bu yolların başında gelir. Peki, öğrencilerin oyun oynayarak sınav başarısı elde edebileceğini biliyor muydunuz? Peki Games sınavda nasıl bir başarı sağlar? Bu sorulara geçmeden önce, Peki Games'in ne olduğundan kısaca bahsedelim.

Peki Games Oyunlaştırılmış Eğitim Uygulamalarıdır

Peki Games, en kısa tabiri ile oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler oyunda yer alan soruları çözerek hem oyunda ilerlemekte hem de ders çalışabilmektedir. Oyunda yer alan sorular tamamen müfredat derslerinden oluşmaktadır. Akademisyenler tarafından hazırlanan bu sorular; Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden oluşmaktadır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan oyun, öğrencinin akademik başarısına etki etmektedir.

Peki Oyunları İle Sınav Başarısı

Oyunda yer alan sorular öğrencinin hem ders tekrarı yapmasına hem de ders çalışmasına olanak tanımaktadır. Dolayısıyla Peki Games, öğrencinin sınav başarısına da olumlu anlamda etki etmektedir. 30.000 özgün sorunun yer aldığı oyunda öğrenciler aynı zamanda seviyesini, başarısını, hangi konularda eksik olduğunu ya da hangi konulara daha yatkın olduğunu keşfedebilecekler. Bu yüzden Peki Games, aynı zamanda veliler ve öğretmenler tarafından da izlenebilmektedir.

Tablet ve Telefonlarla Ders Çalışma Vakti

IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm tablet ve telefonlardan indirilebilen oyunumuz tamamen ücretsizdir. Öğrenciler oyun oynamanın keyfini çıkarırken bir yandan da ders çalışma imkanı bulmaktadır. Öğrenciyi motive eden ve ders çalışmasına keyifli bir ortam sağlayan Peki Games, klasik öğrenme yöntemlerinden sıkılan çocuklar için birebirdir.

Siz de öğrencinizin keyifli bir şekilde ders çalışıp sınav başarısını artırmasını dilerseniz, oyunumuzu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.