Peki Worms İle Karakterini Büyüt: Hem Ders Çalış Hem Hediyeleri Topla

Peki Worms İle Karakterini Büyüt: Hem Ders Çalış Hem Hediyeleri Topla

Yeni nesil eğlenceli eğitim uygulaması Peki Games ile tanışın. Peki Games ile artık öğrenciler oyun oynayarak ders çalışabiliyor. Peki uygulamasında yer alan oyunları oynayan öğrenciler bir yandan kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor diğer taraftan vaktini eğlenceli bir şekilde değerlendiriyor. Peki Games oyunları öğrenciye ders çalışma ve tekrar etme şansı sunan keyifli bir sistem.

Çocuklar için oyun oynamak keyifli aktivitelerden biridir. Oyun oynamak çocukların hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerini sağlamaya yardımcı olur. Ancak öğrenciler mobil oyunlarla fazla vakit geçirdiği zaman ders çalışmayı aksatabiliyor ve ders çalışmayı sıkıcı bulabiliyorlar. Dolayısıyla çocuklar mobil ve bilgisayar oyunu oynadığında aileleri ve öğretmenleri endişeleniyor. İşte bu süreci verimli bir hale getiren Peki Games, oyun oynarken ders çalışmayı sağlayan bir sistem geliştirdi.


Peki Games Tam Olarak Nedir?


Peki Games, oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Öğrenciler Peki oyunlarında yer alan soruları çözerek oyunda ilerliyor ve bu sayede ders çalışabiliyor. Müfredat dersi içeriklerinden oluşan ve akademisyenler tarafından hazırlanan yaklaşık 30.000 özgün soru ile çocuklar Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerini tekrar etme ve bu derslere çalışma imkanı buluyor. IOS ve Android sistemlere sahip tüm tablet ve telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulamamızın hedef kitlesi 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileridir. 


Ders Çalıştıran Platform Oyunu: Peki Worms


Peki Games uygulamalarında yer alan oyunlardan biri olan Peki Worms, bir platform oyunu. Karakterini seçen oyuncular 3 oyun modunda oyun oynayabiliyor: Klasik, arena ve online. Klasik modda oynayan oyuncular süre sınırı olmadan oyun oynayabiliyor. Karakter yemek yedikçe büyüyor. Arenada ise 100 karakter ile başlanan oyunda oyun alanı daraldıkça rekabet artıyor ve son kalan kazanıyor. Oyunun en eğlenceli kısmı ise online mod! Birebir mücadelenin olduğu online modda süre bitince en yüksek puanı alan oyuncu kazanıyor. Tüm bunların yanında, karakter yandığında oyuncular üzülmüyor çünkü soruları çözerek oyunda ilerleme şansı yakalıyor.

Velilerin ve öğretmenlerin de yararlanabileceği bir sistem olan Peki Games; çocuğun ders başarısını, eksiklerini ve performansını izlemeye imkan tanıyor. Peki oyunları ile öğrencinin zeka tipini ve yönelimini, branş okuryazarlığını ve daha birçok şeyi keşfedebilirsiniz.