Peki Worms İle Soruları Çöz: Hem Ders Çalış Hem Hediyeleri Topla

Peki Worms İle Soruları Çöz: Hem Ders Çalış Hem Hediyeleri Topla

Çocuğunuzun hem ders çalışabileceği hem de oyun oynayabileceği bir dünya hayal edin. Bunun gerçek olması mümkün mü? Lafı daha fazla uzatmayalım, evet mümkün. Peki Games, geliştirdiği uygulamalar sayesinde klasik öğrenme yöntemlerinden sıkılan ve ders çalışmanın daha eğlenceli bir alternatifini arayan öğrencilere harika imkanlar sunuyor. Oyun oynarken ders çalışmak bir arada!

Nedir Bu Peki Games?

Peki Games, her şeyden önce oyunlaştırılmış eğitim uygulamalarıdır. Müfredat derslerini oyunlar ile birleştiren ve bu sayede eğlenerek öğrenme imkanı sunan Peki Games şimdilik üç oyun geliştirdi: Peki Farm, Peki Land ve Peki Worms. Öğrenciler, Peki'nin dünyasında yer alan oyunları oynarken, oyun içerisinde yer alan yaklaşık 30.000 özgün soruyu çözerek oyunda hem ilerleme imkanı buluyor hem de ders çalışıyor. Aynı zamanda soruları çözen öğrenciler altınların ve puanların da sahibi oluyor.

Bir Oyun Uygulamasından Çok Daha Fazlası

Peki Games, bir oyun uygulamasından çok daha fazlası aslında. Peki oyunlarını oynayan öğrenciler aynı zamanda hangi derse yatkın olduğunu, branş okuryazarlığını, hangi konularda eksik olduğunu ya da hangi derslere çalışması gerektiğini keşfedebiliyor. Ayrıca bu veriler aynı anda aileler ve öğretmenler ile de paylaşılıyor. Yani aslında Peki oyunlarının hedefi yalnızca öğrenciler değil aynı zamanda veliler ve öğretmenler!

Soruları Çöz, Karakterini Büyüt

Biraz da oyun içeriklerinden bahsedelim. Bir platform oyunu olan Peki Worms ile öğrenciler üç farklı modda oyun oynayabiliyor: Klasik mod, arena mod ve online mod. İşin en keyifli kısmı ise online mod! Çünkü burada oyuncular hem birbirleri ile tatlı bir rekabetin içine giriyor hem de süre bitiminde en yüksek puanı alan ve kazanan oyuncular hediye kazanıyor. 

Peki'nin Benzersiz Dünyasına Katılın

Peki'nin benzersiz dünyasına katılmak ise çok kolay. IOS ve Android işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz oyunlarımız ile öğrencinize ders çalışmanın harika ve benzersiz bir alternatifini sunabilirsiniz. Dijital dönüşümün her yerde olduğu şu zamanlarda bu süreci öğrencilerimiz ve çocuklarımız için verimli bir hale getirmek bizim elimizde.