Teknoloji Eğitimi Destekler mi?

Teknoloji Eğitimi Destekler mi?

Geçtiğimiz son on yıllarda teknoloji, hayatımızın en ayrılmaz parçalarından biri haline geldi. Artık en basit işlemleri çözmek, sorumluluk ve işlerimizi düzenlemek, kafamızı dağıtmak ve eğlenmek için de çoğunlukla teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz. Teknolojinin faydaları, böylesi aygıtların kullanım alanları saymakla bitmez. Bir eğitici oyun platformu olarak ise bizim ana konularımız elbette eğitimde dijital dönüşüm ve teknoloji ile eğitim. 

Desteklemek Zorundadır

Özellikle pandeminin tüm dünyada bir eve kapanma süreci yaratmasından dolayı pek çok iş faaliyeti gibi neredeyse tüm eğitim faaliyeti evlerimizde sahip olduğumuz teknolojik aygıtlar, internet vasıtasıyla gerçekleştirilir hale geldi. Küresel olarak teknolojinin eğitimi nasıl desteklemek “zorunda” olduğuna ve aslında her zaman nasıl destekleyebileceğine şahit olduk. Bu zamandan önce de teknolojik aygıtlar çocukların erken yaşlarda ilişki kurmaya başladıkları ve öğrenme süreçleri açısından faydalandıkları aygıtlar haline geldi. 

Robotlarla İletişim

Artık düşünebilen makineleri kodlamak, onlara komutlar vermek ve problemlerini, gerekliliklerini anlayabilmek yalnızca birkaç bilim insanının elinde olan bir olanak değil. Dünya çapında bu tür dersler, özel olarak bu konu üzerine tasarlanmış dersliklerde ve program planları çerçevesinde çocuklara verilebiliyor. Robotik dersleri ve konuları, eğitim müfredatlarında kendine yer buluyor.

Bu dersler sayesinde geleceği taşıyacak olan kuşaklar olan çocukların, günümüzün vazgeçilmezleri olan teknolojik aygıtlarla, akıllı bilgisayarlarla ilişkilerinin derinleştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca böylesi dersler sayesinde çocukların yeni bilişsel beceriler edinmesi ve problemler arasında neden-sonuç ilişkisi kurma yeteneklerinin hızlanması ve geliştirilmesi sağlanabiliyor. 

Bu tarz eğitimlerin yanı sıra, dünyanın neredeyse her yerinde yaygın olarak kullanılan bilgisayar oyunları, çocukların eğitim faaliyetlerine yardımcı, faydalı olarak kullanılabiliyor. Eğitim müfredatlarına uygun, eğlenceli ve eğitici oyun tasarımları kolay ulaşılabilirlikleri ve öğrenim süreçlerini kolaylaştırmaları bakımından pek çok eğitimci tarafından kullanılıyor. Artan sayıda teknoloji bilincine sahip ebeveyn de çocuklarının eğitsel oyunlar iğle öğrenmesini uygun buluyor.

Peki Games: Eğlenceli Bir Eğitim Platformu

Peki Games de bilgisayar destekli eğitim üzerine odaklanmış bir platform. Burası, uzman ekibimiz tarafından programlanan eğitici oyunlar vasıtasıyla, çocuklar için daha verimli ve daha eğlenceli öğrenme süreçleri yaratmak için tasarlanmıştır. Oyunlarımızı IOS veya Android işletim sistemlerinden birine sahip herhangi bir cihaz üzerinde ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Eğer siz de bir eğitimci veya öğrenci velisi iseniz, sorumluluğunuz dahilindeki çocukların daha verimli öğrenme süreçlerinden geçmesini istiyorsanız atacağınız adımlar çok basit.

1. Hesabınızı ücretsiz oluşturun. 
2. Oyunlarımızdan herhangi birini öğrencinizin indirmesini sağlayın.
3. Cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu, oyunun içerisine girerek öğrencinizin akademik gelişimini takip edin. 

Eğer Peki Games oyunları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız internet sitemizde yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.