Teknoloji Öğrenmeyi Kolaylaştırır mı?

Teknoloji Öğrenmeyi Kolaylaştırır mı?

Teknolojik gelişmeler hayatımızın her alanını etkiliyorlar artık. Yaratıcılık gerektiren alanlarda bilgisayar yazılımcıları tasarımcıların işlerini kolaylaştırıyor. Artık kağıt, kalem gibi aygıtlar arkaik türde aygıtlar haline gelmeye başladılar. Bilgisayarlar, tabletler, çizim paderi vs. olmadan yaratım süreçlerini düşünemez hale geldik. Teknolojinin faydaları yalnızca üretim ve yaratımla sınırlı değil. Günümüzde eğitim, giderek daha fazla teknoloji kullanımına dayanmaya başladı ve eğitimde dijital dönüşüm küresel bir olgu olarak tüm toplumlara kendini dayatıyor. Teknoloji ile eğitim uygulamaları başta Avrupa ve Batı dünyasında olmak üzere her yerde daha fazla gerçekleştiriliyor.

Teknoloji Eğitimde Nasıl Kullanılıyor?

Pandemi sürecinin de etkisiyle bilgisayar destekli eğitimlerin, online derslerin yaygınlaştığını hepimiz görüyoruz. Dolayısıyla çocukların eğitim hayatı her zamankinden daha fazla teknolojik gelişmelerle bütünleşmiş hale geldi. Ülkelerin eğitim müfredatlarına göre eğitim veren okullar gibi özel kuruluşlar da özelleştirilmiş bilgiyi dijital platformlarda sunuyorlar. Her tür bilgi ve uzmanlık alanı için, her yaştan insana göre tasarlanmış masterclasslar, video eğitim içerikleri her geçen gün daha fazla üretiliyor. 

Bunlarla birlikte özellikle çocuklar için, onların eğitim süreçlerine yardımcı olmaları amacıyla tasarlanmış eğitici oyunlar da yaygın olarak kullanılıyor. Henüz zihinleri gelişim sürecinde olan çocukların en iyi ve en verimli zamanlarında, eğlenirken öğrenebileceği temel düşüncesine dayanarak, çocukların eğitim müfredatları eğlenceli bir biçim halinde eğitsel oyunlar içerisine işleniyor. Erken yaşta bilgisayar oyunlarıyla tanışan ve oyun mekaniklerine, ilerleyişlerine aşina olan çocuklar için bu tip oyunlar, öğrenme süreçleri için en elverişli aygıtlar olarak görülüyor. 

Peki Games: Eğlenceli Bir Eğitim Platformu

Çocuklar artık çok erken yaştan itibaren bilgisayar oyunlarıyla tanışıyorlar. Bu oyunlar sayesinde yeni deneyimler kazanabiliyor ve hayal güçlerini büyük ölçüde geliştirebiliyorlar. Tabii dünyada yalnızca eğlence ve sanal deneyim amaçları dışında üretilen oyunlar da var. Uzman oyun geliştiricilerimizin elinde üretilen, 5. 6. 7. ve 8. sınıf ortaokul öğrencilerinin müfredatlarına ve eğitim ihtiyaçlarına göre oluşturulan oyunların çevresinde kurduğumuz Peki Games, faydalanmak isteyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği ve gelişimine katkıda bulunabileceği bir platform. Peki Games’e ait tüm oyunlar, IOS ve Android işletim sistemlerine sahip telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. 

Eğer siz de bir eğitimci veya öğrenci velisi iseniz, sorumluluğunuz dahilindeki çocukların daha verimli öğrenme süreçlerinden geçmesini istiyorsanız atacağınız adımlar çok basit.

1. Hesabınızı ücretsiz oluşturun. 
2. Oyunlarımızdan herhangi birini öğrencinizin indirmesini sağlayın.
3. Cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu, oyunun içerisine girerek öğrencinizin akademik gelişimini takip edin. 

Eğer Peki Games oyunları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız internet sitemizde yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız, içerik uzmanlarımız ve temsilcilerimiz sizinle irtibat kuracaklardır.